İmamoğlu’nun ardından Göç İdaresi rakamları açıkladı: İstanbul’da 1 milyon 87 bin 17 ‘yabancı’ var

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “İstanbul’da 2,5 milyona yakın mülteci var” açıklamasının ardından Göç İdaresi Başkanlığı İstanbul’da mülteci rakamlarını paylaştı.

Yapılan açıklamaya göre İstanbul’da:

530 bin 612 ‘Geçici Koruma Kapsamında Suriyeli’, 3 bin 252 ‘Uluslararası Koruma Kapsamında Yabancı’ ve 553 bin 153 ‘İkamet İzniyle Kalan Yabancı’ olmak üzere; toplam 1 milyon 87 bin 17 göçmen bulunduğu belirtildi.

Göç İdaresi Başkanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma “Lütfen, gerçeği yansıtmayan spekülatif paylaşımlara itibar etmeyiniz” notu düştü.

İMAMOĞLU: İSTANBUL’DA 2,5 MİLYONA YAKIN MÜLTECİ VAR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Almanya Düsseldorf’ta Avrupa Türk İş İnsanları ve Sanayicileri Derneği (ATİAD) üyelerine yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı:

“2,5 milyona yakın mülteci var İstanbul’da. Bir anda. Yani 10 senelik faturadan bahsediyoruz. 10 senede 2,5 milyon ne demek biliyor musunuz? 16 milyon resmi nüfusun neredeyse yüzde 17-18’i demek. Böyle bir artış olamaz. Doğru değil. Mülteciye de haksızlık, İstanbulluya da haksızlık…

Meseleyi bu seviyeye evirerek, şu anda ülkemizi büyük bir sorun yumağıyla karşı karşıya bırakmıştır ve bu son 10-11-12 yılın faturasıdır. Artık ülkemizde kaç milyon düzensiz göçle gelen insan vardır, bilmiyoruz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir