Haziran’da kayak keyfini doyasıya yaşadılar

Toplamda 90 kayakseverin katıldığı yarış, Türk Kayak Vakfı ve Büyükşehir Belediyesi Ejder 3200 A.Ş. tarafından düzenlendi ve merhum Fevzi Tosun ile Mustafa Tekin’in anısına yapıldı.

Katılımcılar sabahın erken saatlerinde toplandı ve telesiyej ile Palandöken’in en yüksek noktasına çıktılar.

Haziran ayının ilk pazar günü, yaklaşık 1 kilometrelik pistte yarışan yarışmacılar kayak tutkularını doyasıya yaşadılar.

Bazı yarışmacıların Erzurum’un folklorik kıyafetlerini giyerek yarışmaya katılması etkinliğe renk kattı.

Türk Kayak Vakfı Başkanı Atakan Alaftargil, etkinliği bir festival atmosferinde yaşadıklarını belirterek, “Babalar yarışını her yıl haziran ayında kar koşullarına bağlı olarak düzenliyoruz. Bu yıl, kayak sporunun büyük ismi Fevzi Tosun’un adını alp disiplini, ayrıca çığ felaketinde kaybettiğimiz Mustafa Tekin kardeşimizin anısına da dağ kayağı yarışmaları düzenledik” dedi.

Yarışmaya katılanlar, Palandöken’de kayak yapmanın sıcak havalara rağmen büyük mutluluk verdiğini ifade ettiler.

Yarışmacılardan Figen Özkurt, güzel ve güneşli bir havada Palandöken zirvesinden aşağıya rahmetli Mustafa Tekin ve Fevzi Tosun’un anısına kaydıklarını belirterek, “Bu günlerde ülkemizin batısında denize girilirken 2 Haziran’da biz Palandöken’de karla buluşuyoruz. Babalar günü etkinliği kıymetli bir etkinlik. Her yıl devam eden, tekrarlanan bir etkinlik. Ben de bir kadın olarak böylesi bir güne destek olmak istedim. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir